Kontakta oss
Svenska flaggan
 Kundtjänst (mån-fre 8-15)0554-40070

Kontakta oss

Tipro Bil & Lackprodukter AB

Kontoret:

Gjutaregatan 8
665 32 Kil
Tel: 0554-40070
Fax: 0554-40074
E-mail: info@tipro.se
Org nr: 556556-4571

Öppettider:

Mån-Tor: 08:00-17:00
Fre: 08:00-15:00
Lör-Sön: Stängt

Lunchstängt:
Mån-Fre: 12:30-13:00

Vid färgtillverkning uppskattas det
om du
antingen kommer in
senast
en halvtimme innan
stängning
eller att du ringer i förväg.

Avvikande öppettider:

2022-12-29 Stängt för inventering
2022-12-30 Stängt för inventering
2022-12-31 Stängt Nyårsafton
2023-01-01 Stängt Nyårsdagen
2023-01-05 Öppet till 15.00
2023-01-06 Stängt Trettondagen
2023-04-06 Öppet till 15.00
2023-04-07 Stängt Långfredagen
2023-04-10 Stängt Annandag påsk
2023-05-01 Stängt Första maj
2023-05-18 Stängt Kristi himmelsfärds dag
2023-06-06 Stängt Sveriges nationaldag
2023-12-25 Stängt Juldagen
2023-12-26 Stängt Annandag jul
2023-12-27  Stängt Inventering
2023-12-28  Stängt Inventering
2023-12-29  Stängt Inventering
2024-01-01 Stängt Nyårsdagen
Våra Utesäljare:

Mats Artursson
Södra Sverige 
Tel: 070-1900970
E-mail: mats@tipro.se

Sonny Olander

Norra Sverige
Tel: 0554-13394
E-mail: sonny@tipro.se

Gunnar Widå

Karlstad-Örebro
Tel: 070-1919071
E-mail: gunnar@tipro.se

Niklas Nygren

Stockholm
Tel: 070-3373919
E-mail: niklas@tipro.se

Richard Klarby
Stockholm &
Mälardalen med omnejd
Tel: 073-2709889
E-mail: richard@tipro.se

Fredrik Hultman
Värmland med omnejd
Tel: 076-1067908
E-mail: fredrik@tipro.se
Namn:
Telefonnummer:
Adress:
E-post:
Ditt meddelande:

 Hitta hit!


Visa större karta